Flaş Haber :
Hava Durumu

KATFA HERSEK LAGÜNÜNE GİTTİ

16 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
“Tıbbi Aromatik 6. Bahçe Günleri sempozyumuna katılma fırsatını da yakalamış olduk”

Uluslararası Kadın Toplumsal Farkındalık ve Aile Derneği (KATFA) Üyeleri Altınova Kuş Lagünü ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesini ziyaret ettiler.
 
Uluslararası Kadın Toplumsal Farkındalık ve Aile Derneği üyeleri Altınova’da bulunan Kuş Lagününü ziyaret ederek Altınova Belediyesinin hazırlamış olduğu sempozyuma katıldılar
 
Dernek başkanı Nurten Anıl “Bu geziyi üyelerimize yaza merhaba ve anneler günü etkinliği olarak düşündük. Pandemi dolayısıyla bir araya gelememiş olmanın verdiği Özlem ve sosyalleşememis olmanın verdiği sıkıntıdan biraz uzaklaşmak istedik. Geç gelen yaza bir merhaba demek ve Anneler Günümüzü kutlayabilmek adına bu gezi bize bir fırsat oldu.
 
Altınova Belediyesi'nin örnek olacak olan çevre çalışmaları bizleri heyecanlandırdı kuş çeşitlerini yerinde görmek ve gerektiği bilgileri almak bizleri mutlu etti.
Özellikle çocuklarımızın buraları gezip görmelerinde büyük fayda var sürdürülebilir çevrecilik bilincini burada gözlemleyerek kendilerinde ve ailelerinde bir farkındalık oluşturabilirler. Unutmayalım ki bizler çocuklarımızdan çok şeyler öğrenebiliyoruz.
 
Tıbbi aromatik bitkiler bahçesini gezme fırsatı da bizim için çok verimli oldu Yalova'da yetişen Nadide bitkilerimizi alternatif tıbbi bitkilerimizi gözlemleme fırsatımız oldu.
Etkinlik çerçevesi içerisinde Tıbbi Aromatik 6. Bahçe Günleri sempozyumuna katılma fırsatını da yakalamış olduk.
 
 Konuşmacı Faruk Durukan tarafından tıbbı bitkilerde ekstraksiyon metotları konusunda harika bilgilerle donatıldık bitkilerin kullanımı konusunda bilgiler edindik.
Güzel bir etkinlik güzel bilgilerle dönüşte kendimize verdiğimiz bir ziyafetle taçlandı.
 
Altınova'ya dolayısıyla Yalova'ya böyle güzel alanlar kazandıran belediye başkanımız Sayın Metin Oral’a Çok teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.