Flaş Haber :
Hava Durumu

İSVEÇ TE HAÇLI ZİHNİYETİ DEVAM EDİYOR

22 Ocak 2023
0 Haber Yorum
TÜGVA Yalova’dan İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki.

Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılması olayına tepki göstermek adına Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği tarafından sabah namazı sonrasında basın açıklaması yapıldı.
 
Sabah namazı buluşmasına siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi.
 
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılması olayını protesto etmek amacıyla 81 ilde sabah namazı sonrasında basın açıklaması gerçekleştirdi.
Yalova’da Merkez Cami’nde düzenlenen sabah namazı buluşmasına; TÜGVA’lı gençlerin yanı sıra, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muaz Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri, Yalova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, sivil toplum kuruşu temsilcileri katıldı.
 
“KUR’AN ÜMMETİN KUTSALIDIR”
Namaz sonrasında TÜGVA Temsilciliğinden yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Terörist sevici İsveç'in Stockholm Büyükelçiliği önünde kutsal kitabımız Kur’ân-ı Kerîm’e alçakça ve asla kabul edilemez bir saldırı hedeflenmiştir. Hiç usanmadan ve utanmadan, mütemadiyen İslâm'ın kutsal değerlerine saldırmaktan çekinmeyen terörist sevici batı dünyası ve destekçileri bilmelidir ki, Türkiye'de size asla geçit vermeyecek, dinine ve değerlerine kıyamete kadar sahip çıkacak bir gençlik var. Bu öyle bir gençliktir ki: Ecdadının merhametinden nasiplendiği kadar, celâlini de nesilden nesile aktarmasını bilir. Bu öyle bir gençliktir ki: vatan, bayrak, din söz konusu olduğunda hiç şüpheye düşmeden en öne atılmıştır, atılır. Bu gençler Anadolu'nun her şehrinde, her mahallesinde, her köyünde bayrağını ve kutsalını başının üstünde taşımaktadır.
 
İslâm barış ve kardeşlik dinidir. İslâm hoşgörü ve merhamet dinidir. Ve Kur'an, alemlerin Rabbi olan Allah'ın kelâmıdır. Son kutsal kitaptır ve kıyamete kadar da Allah'ın güvencesi altındadır. Kutsal değerlerimize yapılan bu apaçık saldırının sonu, apaçık hüsrandır. İnsanları cehaletten aydınlığa çıkaran yüce kitabımıza dönük her saygısızlık, insanlık suçudur ve kutsal kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır.
 
“SAVAŞTIK ŞİMDİ DE SAVAŞIYORUZ”
Bu haçlı zihniyeti ile yüzyıllar önce de savaştık şimdi de savaşıyoruz. Kıyamete kadar da savaşacağız. Dün olduğu gibi; bugün ve daima mücadelemizi sürdüreceğiz. Yüce Allah bizimledir. Yüce Kitabımız Kur'an başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır. Dokunulamaz, dokundurtmayız.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.