Flaş Haber :
Hava Durumu

İEEE YUCON KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

13 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Mühendislik, yazılım, bilgisayar ve teknoloji sektörleriyle YUCON etkinliği düzenlendi.

Yalova Üniversitesi IEEE kulübünün organizasyonluğunda mühendislik, yazılım, bilgisayar ve teknoloji sektörlerinden önemli temsilcilerin de katılımıyla YUCON etkinliği düzenlendi.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ile Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Gök, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Adem Tuncer ve Dr. Öğretim Üyesi Yunus Özen’in de hazır bulunduğu etkinlik Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Öğrenciler ve sektör temsilcilerini buluşturan etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Üniversiteleri geleceğe taşıyan en önemli etkenler öğrenciler, donanımlı ve geniş vizyonlu gençlerle mümkün olacaktır. Biz üniversite yönetimi olarak gençlerimizin inisiyatif aldığı bütün faaliyetlerinde elimizdeki bütün imkanlarla arkalarındayız ve olmaya devam edeceğiz.” sözleriyle öğrencilere duyduğu güveni belirtti.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ile Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca’ya katılımlarından ve desteklerinden ötürü IEEE Topluluğu başkanı İlkem Yaman tarafından çiçek takdim edildi.
Sektör temsilcilerinin deneyimlerini öğrencilere aktardığı ve dünya çapında önem arz eden Huawei, Near, Neutec ve Twre firmalarının sponsorluğunda gün boyu devam eden etkinlik, öğrencilere katılım sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.