Flaş Haber :
Hava Durumu

GELECEK MESLEK LİSELERİNDE

25 Ocak 2023
0 Haber Yorum
Yalova Genç Rota Projesi yeni dönem çalışmalarına başladı.

Mesleki Eğitimin Toplumsal Algısının Değiştirilmesi ve Mesleki Eğitimin geliştirilmesine yönelik oluşturulan Yalova Genç Rota projesi yeni dönem çalışmaları hakkında Yalova Valisi Muammer Erol’a bilgi paylaşımında bulunuldu.
 
Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Sicil Müdürü - Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon Uzmanı İbrahim Akkanat’ın bilgilendirme sunumu ile başlayan toplantıda; YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan “Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Sektör Temsilcilerimiz ve Girişimci Kadın Derneği ile işbirliği içinde, gerek sanayiciler gerekse KOBİ niteliğinde olan daha orta ölçekli işletmelerimize de yönelik olarak büyük bir motivasyonla ve tüm imkânlarımızı seferber ederek meslek liselerinin yeniden tercih edilir, saygın birer eğitim kurumu olmaları için çalışmalar yürütüyoruz.
 
Şu an Reel sektörde işsizlikten ziyade mesleksizlik sorunu yaşanıyor. Meslek lisesine devam eden gençlerimiz ise hayata önde başlıyor. Yapmış olduğumuz görüşmelerde ve çalışmalarda meslek liselerindeki bölümlerle sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyacı olan alanların örtüşmesini hedef alıyoruz.
 
Yalova’da yakın bir zamanda faaliyete geçecek olan Organize Sanayi Bölgeleri ne yönelik bölümlerin oluşturulması öğrencilerin bu bölümlerden mezun olduktan sonra iş bulabilecek nitelikte olması çok önemli. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu durumu iyi algılayıp çocuklarımızın aranan eleman olarak yetişmesi için doğru tercihi yapmaları gerekmektedir. Yalova’daki öğrencilerimizin doğru mesleği seçmelerine yardımcı olmaya çalışan kurul üyelerimize, sektör temsilcilerine ve Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.