Flaş Haber :
Hava Durumu

CUMHURBAŞKANI TATAR “YALOVA’YA GELECEĞİM” DEDİ

22 Kasım 2022
0 Haber Yorum
Mustafa Tutuk K.K.T.C’de bir çok temas ve ziyarette bulundu.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde bazı temaslarda bulundu.

Kardeş şehrimiz Girne Belediyesinin daveti üzerine KKTC’ye giden Başkan Vekili Tutuk’a, eşi Gökşen Şahin Tutuk, Başkan Yardımcısı Bahaddin Erbay, Özel Kalem Müdürü Cem Sezgin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Candan Yılmaz eşlik etti.

İLK ZİYARET CUMHURBAŞKANI TATAR’A
Başkan Vekili Tutuk ve beraberindeki heyeti ilk olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı, Cumhurbaşkanlığı konutunda ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı konutunda gerçekleşen buluşmada Başkan Vekili Tutuk,  Cumhurbaşkanı Tatar’a misafirperverliği için teşekkür ederken sözlerine şöyle devam etti; “İlk olarak geçtiğimiz aylarda Yalova Belediyesi olarak düzenlemiş olduğumuz bir programda Yalovalı Kıbrıs Gazilerimizi ağırlamıştınız. Gazilerimiz o günkü ziyaretten çok memnun olduklarını bize iletmişlerdi. Bende bu vesile ile size teşekkür etmek isterim.

YALOVA’YI ZİYARET ETMEK İSTERİM
Sizinle o zaman bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve sizi Yalova’da ağırlamak istediğimizi belirtmiştim. Şimdi sizleri bu kadar yakın görmüşken bu davetimizi tekrar iletmek isterim. Bizleri kabul ettiğiniz ve makamınızda ağırladığınız için teşekkür ederim” dedi.

Yapılan görüşmede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tatar ise; “Ziyaretinizden dolayı her birinize çok teşekkür ediyor ve memnuniyetimi ifade ediyorum. Yaşanılan pandemi sonrasında temaslarımız eski boyutlara geldi. Önümüzde uygun bir tarihte Yalova’yı ziyaret etmek isterim.

Zaten bizim Türkiye Cumhuriyetiyle gerek kültürel gerek sportif, gerek ekonomik ve birçok konuda temaslarımız devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtılması yönündeki çalışmaları izliyorsunuz. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin çeşitli bölgelerinde bulunan dost farklı kurum kuruluş, dernek ve özellikle belediyelerle ilişkilerimizi attırmaktayız ve buda bizi güçlendirmektedir. Sizleri burada görmekten dolayı memnuniyetimi bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Görüşmenin ardından Başkan Vekili Tutuk, Cumhurbaşkanı Tatar’a porselen üzerine Yürüyen Köşk’ün resmedildiği bir tablo takdim etti. Başkan Vekili Tutuk ve eşi Gökşen Şahin Tutuk, Cumhurbaşkanı Tatar eşi Sibel Tatar ile de bir süre sohbet etti.Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.