Flaş Haber :
Hava Durumu

ÇINARCIKTA SENDİKALI İŞÇİLER ANLAŞTI

22 Ocak 2023
0 Haber Yorum
Atık Su Arıtma Birliği personellerini ilgilendiren sendika görüşmeleri sonuçlandı.

Çınarcık Belediyesinde çalışan Belediye Limited Şirketi ve Mavi Deniz Atık Su Arıtma Birliği personellerini ilgilendiren sendika görüşmeleri sonuçlandı.

Çınarcık Belediyesi ile 333 işçi arasında işçilerin sosyal haklarındaki gerekli düzenlemeleri kapsayan sözleşmenin son oturumu Çınarcık Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirildi.
 
Toplantıda Belediye Başkanı Numan Soyer , Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar, işçi temsilcilerimiz Özay Çelik, Murat Şimşek, Bahadır Öz ve İlyas Kurnaz katıldı.Toplu iş sözleşmesi Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ile Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar tarafından imzalandı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Numan Soyer “Belediye İş Sendikası ile personelimizin sendikal haklarının ilgilendiren ödemeleri belli bir takvime bağladık. Toplu iş sözleşmesinde kurumumuzun haklarını gözeterek , personellimizi de mutlu eden bir karara bağlayarak imzalarımızı attık. İmzaladığımız sözleşmenin personelimiz ve belediyemiz için hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
 
Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar “Toplu iş sözleşme müzakerelerinde belediye personelinin talepleri doğrultusunda Belediye Başkanı Numan Soyer’in iyi niyetli yaklaşımı sonucunda arzu ettiğimiz toplu iş sözleşmesini imza altına aldık. Tüm Çınarcık Belediyesi personeline imzalanan toplu iş sözleşmesinden dolayı mutlular ve Başkanımız Numan Soyer’e göstermiş olduğu ilgi ve özenden dolayı teşekkür ederim” dedi.
 
Öte yandan Çınarcık Belediyesinden ve Belediye İş Sendikasından Toplu iş sözleşmesi imzalanmasının ardından ücretlerin hangi noktaya geldiği ve zam oranı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.