Flaş Haber :
Hava Durumu

ÇİFTLİKKÖY'DE 5 PROJE HEDEFİMİZ VAR

21 Ocak 2023
0 Haber Yorum
Bu sene arasında bomba projede olan 5 proje hazırlıyoruz.

2023 Yılında gerçekleştirilmesi planlanan 5 proje ve “içimde uhde kaldı” dediği, gerçekleştirmek istediği proje hakkında bilgiler veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “2023 yılında düşündüğümüz 5 tane şeyi sayayım ben size, acil bitirmemiz gereken projelerimizi söylüyorum. 
 
İlk sırada kapalı spor salonu ve stad. Şu ana kadar bitmesi lazımdı ama, bitecek.
İkinci olarak, İhlas bölgesinde 16 dönümlük denize nazır bir arazi var. Burada büyük bir sosyal tesis ve mesire alanı oluşturuluyor, kısa zamanda gireceğiz.
 
Üçüncüsü olarak ta, Kelebek Çayırı’nda millet bahçesinin karşısında Çiftlikköy Belediyesi yürüyüş yolları, parklar ve oradaki halkın bir kısmını karşılamak için güzel bir kafe hazırlığımız var.
 
Dördüncü projemiz de, Gacık Deresi ıslahı bittiği zaman Sultaniye Mahallemizin meydanı büyütülecek. Yani orada konser verilebilecek, halkın toplanabileceği bir meydan oluşturulacak.  Bu sene yapabileceklerimiz arasında bunlar.
 
Beşincisi ise bizim bomba proje dediğimiz şey, bu altyapı çalışmalarıyla ilgili bir çalışmamız var. Çünkü bakın beklenen bir nüfus  var. Bu kanalizasyon hatlarının bunu kaldırma şansı yok.
 
 2014-2016 meclislerindeki konuşmalarımı dinlerseniz ben demiştim bunu da bitirelim diye. Yok yeni yapıldı filan diye istememişlerdi. İşte bugün yine karşımıza çıktı. Şu anda sıkıntımız yok, 3-5 yıl daha gidebilir ama o kadar. O yüzden iki şekilde düşünüyoruz, ana caddeleri de asfaltı kazmadan kazı makinesi ile borular yerleştirilecek. Yani daha önceki gibi değil, halkımız çok eziyet çekmeden” dedi.
 
“İÇİMDE UHDE KALAN PROJEM VAR”
Şimdiye kadar yapamadığı için üzüntü duyduğu en önemli projeyi açıklayan Başkan Silpagar, “İçimde uhde kalan proje, Siteler Mahallesi ile Çiftlik Mahallesi Çakallar Bayırı denilen yeri birleştiren köprülü kavşağın yapamamız. Ama inşallah projeleri bitti, onaylar alındı karayollarından, o da yapılacak diye umuyorum, vekillerimiz de o köprünün yapılması için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.