Flaş Haber :
Hava Durumu

​BURAK KAYA BAŞPEHLİVAN

11 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Burak Kaya, Makedonya’dan çifte zaferle döndü.

Makedonya’da gerçekleştirilen Balkan ülke sporcularının katıldığı iki yağlı güreş organizasyonunda ter döken Altınova Belediyespor’un sporcusu Burak Kaya Başpehlivan oldu.
 
Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) tarafından Makedonya’da yapılan ve Balkan ülke sporcularının katıldığı özel organizasyonlara gönderilen 3 sporcu arasında yer alan başarılı isim ülkemizi başarıyla temsil etti.
 
Altın kemeri kazandı
Ev sahibi Makedon güreşçilerin yanı sıra Bulgar, Yunan, Kosova ve Arnavut sporcuların mücadele ettiği Valandova Çalıklı Uluslararası Hıdrellez Yağlı Güreş Şenlikleriyle Depreşte Yağlı Güreş müsabakalarında er meydanına çıkan Burak Kaya iki organizasyonda da Başpehlivan olarak altın kemeri kazandı.
 
“Gururluyum”
Altınova Belediyespor’un sporcusu ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü güreş antrenörü Burak Kaya, “Federasyonumuz tarafından gönderildiğimiz Makedonya’da yapılan ayrı günlerdeki iki yağlı güreşlerde 2 şampiyonluk kazandım. Makedonya’da yaşayan Türklerimizden büyük ilgi ve alaka gördük.
 
Bizleri destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Sezon boyunca düzenlenecek ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.