Flaş Haber :
Hava Durumu

BARAJDA SU BİTTİ TASARRUF YAPIN

19 Ocak 2023
0 Haber Yorum
Vatandaşlarımıza suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulunuyoruz.

BARAJIN SON DURUMUNU YERİNDE İNCELEDİLER
Yalova’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı’nda yağışların yetersizliği ve kuraklık nedeniyle su seviyesi azaldı.
 
Yalova’nın günlük 90 bin metreküp su ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı’nın son durumunu Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yeşil Körfez Su Birliği (YKSB) Başkanı İsmail Demir ile DSİ 13. Şube Müdürü Fehim Öksüz bir araya gelerek görüştü.
 
ALTERNATİF ÇÖZÜM ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRİLDİ
Yapılan görüşme ve değerlendirmenin ardından Tutuk ile birlikte Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, YKSB Başkanı Demir ve DSİ Müdürü Öksüz baraj sahasında incelemelerde bulundular. Termal İlçesi’nde bulunan baraj sahasını inceleyen ekip, ardından barajı besleyen Kurtköy Derivasyonu’nda da yerinde tespit ve incelemelerde bulundu. Yapılan inceleme gezisinde, alternatif çözüm önerileri ve alternatif kaynak önerileri de görüşülerek değerlendirildi.
 
VATANDAŞLARA TASARRUF ÇAĞRISI
Bu noktada vatandaşlara da tasarruf çağrısında bulunan Tutuk, “Hava koşullarının mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkla seyretmesi ve yağış olmaması nedeniyle barajımızda su seviyesi düştü. Vatandaşlarımıza suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulunuyoruz. Su israfına karşı herkes dikkatli olmalı” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.