28 Mayıs 2023 | Saat: 01:50

​BAHÇEKAPILI YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ OLDU

08 Nisan 2022
0 Haber Yorum
Erdoğan, Yalova Üniversitesine rektör ataması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova Üniversitesine rektör ataması yaptı. Atama ilgili karar, Resmi Gazete'de yer aldı.
 
RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
Yalova Rektörü Prof.dür. Suat Cebeci’nin yaş haddinden dolayı emekli olması nedeni ile boşalan Rektörlük koltuğuna Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı atandı.

Cumhurbaşkanı Bugün yayınlanan Resmi Gazetede yayınlanan atamada şu ifadelere yer verildi “Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet BAHÇEKAPILI atandı”.

Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı kimdir?

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yaşayan, ancak kökeni Trabzon'un Maçka ilçesine dayanan Bahçekapılı sülalesindendir.

 1978’de Yalova’da doğdu. İlkokulu, Atatürk İ.Ö.O’unda, ortaöğretimini ise Bursa, Orhangazi İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2001-2002 yıllarında İngiltere’de dil eğitimi aldı. 2005’de DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Temel İslam Bilimlerinde Yüksek Lisans yaptıktan sonra, 2010’da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Felsefe ve Din Bilimlerinde (Din Eğitimi) doktorasını tamamladı.

2004’te MEB’de öğretmenliğe başladı. 2006’dan 2011’e kadar Avusturya, Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İngiltere ve İsveç’te din eğitimi alında 3 farklı AB projesinde yürütücü ve proje ortağı olarak görev aldı.

2011 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, daha sonra İstanbul Üniversitesinde öğretim üyeliği yapan Bahçekapılı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde Din Bilimleri Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak çalıştı. Yalova Üniversitesi'nde İslami İlimler Fakültesi’nde Din Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmalarını sürdürürken aynı fakültenin dekanlığına atandı. Din eğitimi alanında kitap, makale, bildiri vb. yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır. Mehmet Bahçekapılı, 7 Nisan 2022'de Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yalova Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.