Flaş Haber :
Hava Durumu

AKP YALOVA'YA BİR ŞEY YAPMAMIŞ

06 Haziran 2022
0 Haber Yorum
"Bir şey yapmadıklarını yaptıklarınında yarım kaldığını gördük ve tespit ettik”

Sorunu Biliyoruz, Çözeceğiz” programı kapsamında Yalova’da incelemelerde bulunan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Ak Partiyi eleştirerek çeştli iddialar ve vaatlerde bulundular.

“Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan bütün işleri kamulaştıracağız . Yalova’da yaşayan vatandaşlarımız 200 TL verip köprüden geçmeyecek, 50 TL’ye gidecek”.

CHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında 3 gün boyunca Yalova’da çeşitli temaslarda bulunan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, yaptıkları çalışmaları düzenlenen basın toplantısıyla anlattı.

CHP Yalova İl Binası’nda düzenlenen toplantıda konuşan Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Yalova’nın sorunu hayal ettiğimizde daha fazlaydı. Maalesef depremden sonra AK Parti’nin 2002’den beri iktidara geldiğinden 20 yıldan beri buraya bir şey yapmadıklarını yaptıklarınında yarım kaldığını gördük ve tespit ettik” dedi. 

Bakan Kurum’a seslendi

20 yıldır bitmeyen Yalova – Armutlu yolu, yeni valilik binası gibi sorunları iktidara gelir gelmez çözeceklerini kaydeden Yıldız, toprak kaymasının yaşandığı Bayraktepe Mahallesi’ndeki soruna özellikle dikkat çekti. Yıldız, “Bayraktepe Mahallesi’nde bütün evlerin yüzde 90’ı yamulmuş. Ben buradan Çevre, Şehircilik Başkanı Murat Kurum’a sesleniyorum. Biran önce o vatandaşlarımızı oradan çıkararak kentsel dönüşüme geçmesi lazım. Aksi takdirde 6-7 değil Yalova’da 4-5 şiddetinde bir deprem olması demek koskoca Bayraktepe’nin yok olması anlamına geliyor. Buradan sesleniyorum. İnsanlar öldükten sonra mı yapacaksınız? Vatandaşlarımız gerçekten zor durumda” diye konuştu.  

AKP iktidarının Termal’i 50 yıl geri götürdüğüne değinen Yıldız, şöyle devam etti:

“Kapalı Çamlık Oteli var 130 odalı. Atıl şekilde duruyor. Sağlık Bakanlığı’na devredebilirsiniz ama işletme açısından bu işin Turizm Bakanlığı’nın el atması gerektiğine inanıyoruz. O bölgemiz planlama için çok önemli ve biz gelir gelmez oraya bir planlama yapacağız ve açılmayan tesislerin restoresini yapacağız. Profesyonel yönetiler oraya koyacağız. Orada gördüğümüz turizmden anlamayan hiç ilgisi olmayan bürokrasileri oraya atamışlar, müdürleri oraya toplamışlar. Termal’i maalesef 50 yıl geriye götürmüşler”   

“İnsanlar avuçlarındanki altınları, kolundaki bilezikleri satmış bitirmiş. En son alyansa gelmişler arkadaşlar. Türkiye vahim durumda. Ülke bu hale gelmiş. Vatandaşlarımız bu hale gelmiş. Biz bu sorunları bilerek iktidara geldiğimiz ilk hafta Aile Sigortası’nı uygulayacağız” dedi. 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.