Flaş Haber :
Hava Durumu

AKMEŞE EĞİTİM KURUMLARINI İNCELEYOR

15 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
İlçelerdeki yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını yerinde inceledi.

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAZIRLIKLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe hafta sonu mesaisinde Çiftlikköy, Altınova ve Çınarcık ilçelerdeki yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını yerinde inceledi.

Kurumlarda 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken Müdür Halil İbrahim Akmeşe hafta sonu mesaisinde Çiftlikköy, Altınova ve Çınarcık ilçelerimizdeki kurumlarda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Milli Eğitim Müdürlüğündne yapılan açıklaamda "İlk olarak Taşköprü Belde Belediyesi tarafından yapılan ve müdürlüğümüzle imzalanan protokol ile hizmete açılacak olan anaokulunu ziyaret eden Akmeşe, ardından Şehit Muhammet İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Aksa Fabrikası tarafından yaptırılan mesleki ve teknik Anadolu lisesi inşaatında incelemelerde bulunarak devam eden hazırlık faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ayrıca Mayıs ayında şehit verdiğimiz Teğmen Talha Bahadır adına açılacak olan ve yapımı süren ortaokul inşaatını da ziyaret ederek okulun devam eden ve tamamlanan bölümlerini inceledi.

Çiftlikköy’den Altınova’ya geçen Akmeşe, burada ilk olarak Altınova Anadolu Lisesini ziyaret ederek ders kitap dağıtımları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Altınova Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatını geçti ve çalışmaları yerinde inceledi. Son olarak Altınova Hürriyet Ortaokulunda devam eden küçük onarım çalışmaları hakkında bilgi edindikten ve okulun şu ana kadar tamamlanan kısımlarını gezdikten sonra Çınarcık ilçemize geçti.

Yapımı sona eren ve 12 Eylül’de hizmete açılarak öğrencilerini kabul edecek olan Teşvikiye Cumhuriyet Ortaokuluna ait binada incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz, ardından Çınarcık Halk Eğitimi Merkezi ile Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek her iki kurumdaki eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı. Çınarcık programı, Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulu ziyareti ve burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alınması ile tamamlandı" ifadelerine yer verildi..

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.