Flaş Haber :
Hava Durumu

​7 RENK 7 ŞEHİR ANKARA’DA

12 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
Engelsiz İstihdam projesi Ankara’da devam etti.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Başkanlığı, Aile Bakanlığı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu işbirliğiyle gerçekleşen 7 Renk 7 Şehir Engelsiz İstihdam projesinde oturum başkanlığını Federasyon başkanı Murat Arslanhan yaptı.

Engelsiz İstihdam konulu konferansta birbirinden kıymetli Prof. Dr. Tuncay Güloğlu, Dr. Öğr. Üyesi Ömer Nasuhi Şahin, Öğr. Gör. Metin Öksüz ve Araş. Gör. Dr. Abdullah Erol’un sunumlarını gerçekleştirdi.

Ankara’da SGK toplantı salonunda gerçekleşen programa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, Engelli Ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Elmas Esra Ceceli, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Mhp Myk üyesi Bahattin Şengül ve engelliler, aileleri, işverenler, STK temsilcileri ve ilgili kurumlar katıldı.

Tutumsal bariyerleri aşmak (işverenler için), Mesleki eğitim, Öğrenilmiş çaresizliği aşma ve çalışabilecek durumda olan engelli bireylerin aktif istihdama geçişini desteklemek (engelli bireyler için), Oryantasyon, İşyerinde başarı hikâyeleri paylaşımı (işverenler, engelli birey ve aileleri için), Engelli bireylerin istihdamı hakkında toplumsal bilinci artırmak, Aile ve istihdam, Teşvik ve destekler, İstihdama yönelik haklar gibi konulara değinildi.

7 Renk 7 Şehir Engelsiz İstihdam projesi kapsamında Engelsiz istihdam için çalışmaya devam edilecek.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.