Flaş Haber :
Hava Durumu

YAÜ TIP ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

19 Eylül 2022
0 Haber Yorum
Yalova Üniversitesi doktor adayları beyaz önlüklerini giydi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, beraberinde Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca ile Tıp Fakültesi öğrencilerimizin temel tıp eğitimini alacağı Bursa Uludağ Üniversitesinde gerçekleşen Beyaz Önlük Giyme ve Yemin Törenlerine katıldı.
 
Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşen ve Yalova Üniversitesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasında yapılan anlaşma sonucunda temel tıp eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesinde almaya başlayan 40 öğrenciyi beyaz önlük giyme ve yemin töreninde yalnız bırakmadı.
 
Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde bu yıl 13.sü gerçekleşen Beyaz Önlük Giyme ve Yemin Törenine, temel tıp eğitimlerini iki üniversite arasında yapılan anlaşma doğrultusunda temel tıp eğitimlerini Bursa Uludağ Üniversitesinde alan 41 Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi ve aileleri katıldı.

BAHÇEKAPILI’DAN REKTÖRE ZİYARET
 
Rektör Bahçekapılı’dan Uludağ Üniversitesi Rektörüne Ziyaret etti.
 
Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, beraberinde Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcı Prof. Dr. Vefik Arıca ile
Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz’a ziyarette bulundu.
 
Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşen adayların, temel tıp eğitimlerini iki üniversite arasında yapılan anlaşma doğrultusunda Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde alan öğrencilerimizin Beyaz Önlük Giyme ve Yemin Törenine katılmak amacıyla Bursa’da bulunan Rektör Bahçekapılı ve Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Arıca, öğrencilerimizin durumu ve Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesinin ileriye yönelik planları hakkında konuşmak için Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz’u makamında ziyaret etti.
 
Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin durumu başta olmak üzere çok sayıda konuya ilişkin fikir alışverişinde bulunan Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, iki kurum arasında tesis edilen iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bursa Uludağ Üniversitesinden ayrıldı.
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.