Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA'YI PARSEL PARSEL SATIYORLAR

21 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
İl Başkanı Ersin Akyüz yazılı açıklama yaparak satılan arsalara tepki gösterdi.

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz yazılı açıklama yaparak “İstanbul’daki arsadan, Dereağzı’na Sanayiden, araç kiralamaya kadar yapılanlara tepki gösterdi”.
 
PARALAR ORTADA YOK
İl başkan Akyüz yazılı açıklama yaparak şok iddilarda bulundu “Ak Partinin iktidar olduğu günden beri ülkemizin birçok değerli işletmesi ve tesisi devletin ve milletin elinden gittiği gibi, birbirinden değerli birçok arazisi de tek tek elden gitti ve gidiyor. İktidardakiler Devleti Şirket gibi yöneteceğiz mantığı ile hareket ettiği için, kendine göre gereksiz gördüğü işletmeleri elden çıkardı. Onları satarak büyük bir yükten ve masraftan kurtardık diyerek birçok sektörde var olan değerli ve verimli şirketleri de elden çıkardı. Bu satışlardan elde edilen paralar da ortada yok.
 
Bugün yaşadığımız ekonomik sıkıntılar, Ak Partinin geçmiş yıllarda yaptığı yanlış ve hatalı kararların neticesidir. Merkezi Hükümet bunları yaparak ekonomik alanda Türkiye'mizi ve Vatandaşlarımızı ekonomik darboğaza sokarken, yerel yöneticileri de aynı istikamette yanlış yatırım ve gereksiz harcamalar yaparak belediye bütçelerini ağır borca sokmaktadırlar.
 
Şehrimizde özellikle Ak Partili Belediye başkanları, İlçeler de dahil olmak üzere yaptıkları yüksek bütçe harcamalarının maliyetini, var olan arsalarını tek tek elden çıkararak çözmeye çalışmaktadırlar. Belediye kadroları  ve  işletmeler gereğinden fazla üye ve personel tarafından doldurulmuş, şişirilmiş ve zarara uğratılmıştır. 

BORÇLAR SATIŞLA ÖDENİYOR
Belediyemizin borçları kamuoyunun gündeminde,  vatandaşlarımız tarafından bilinmektedir.
Belediyede Yönetim el değiştirdikten sonra Cumhur İttifakının Meclis çoğunluğu ile Başkan seçilen Başkan vekilimiz her fırsatta belediyenin borçlarının ödendiğini beyan etmektedir. Belediyenin piyasaya olan borçları bitmiş olabilir ama bu borçlar belediyeye ait arsaların satışıyla ödenmiştir. Cumhur İttifakı üyeleri geçmiş dönemde Meclis çoğunluğuna sahip oldukları için bütçe artırmaya karşı çıkarken, kısıtlama getirip engellerken, kendi dönemlerinde ise hem bütçe artışı yaptılar hem de ek bütçe talebi istemektedirler. 
 
50 ARACA 6 MİLYON TL ÖDEDİLER
Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk çarşı pazar gezerken, gerçekte belediyeyi kimler ve ne şekilde yönetmektedir.  Belediyede  gizli eller ihaleleri belli kişilere ve genelde şehir dışı firmalara yönlendirdikleri tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir. Belediye bütçesi doğru ve yerinde kullanılmamaktadır. Geldiklerinden sonra belediyeye 50 araç kiralayan  bugüne kadar 6 Milyon TL ödeme yapan, belediyeyi gereksiz harcamalarla borçlandıran yönetim, kamu zararı oluşmasına neden olmaktadır. Birçoğu Otomobil sınıfı olan araçlar kimlere tahsis edilmiştir?
Bir tarafta borçları ödedik diyen Belediye Başkan Vekilimiz, diğer tarafta belediye borçlarını bahane ederek aldığı kararlarla ,Yalova Belediyesine ve halkına ait arsaları ve araziler tek tek elden çıkaran Belediye meclisi…
Şimdilerde Kamu binası olarak kullanılan Yalova'mızın en değerli bölgesindeki arsa ve bina yine borca karşılık elden çıkartılmaktadır. Taksi ihalesinden gelen milyonlarca para varken, bir tarafta gereksiz harcamalarla borç atmakta,  diğer yanda arsalar elden çıkarılmaktadır.
 
İSTANBUL’DAKİ ARSA İŞTAH KABARTMIŞ
Eski Belediye başkanlarımız bir taraftan arsa üretip hizmet üretmişken, şimdiki yönetim bu arsaları tek tek elden çıkarıyor. Eski dönem Belediye başkanı Merhum Rahmi Üstel döneminde İstanbul Fatih'te bulunan yıllar sonra Yalova Belediyesine ait arsa şimdilerde gündeme gelmiş ve birilerin iştahını kabartmıştır. Burasıyla ilgili birçok iddia söz konusudur. İnşallah bu arsada  diğerleri gibi borca gitmez ve doğru şekilde değerlendirilir. Bizlerde İYİ Parti olarak takipçisi olacağız. Buradan hakkıyla hizmet etmiş başkanlığı döneminde Yalova'mıza hizmet etmiş değer vermiş ve değer katmış ebediyete intikal eden başta Merhum Rahmi Üstel ve bütün belediye başkanlarımızı şükranla ve minnetle yad ediyoruz. 
 
SATMAKLA BİTİREMEDİLER
Şimdi de Yalova Belediye Başkanlığı Kirazlı Sanayi Sitesindeki 5.942 m2 lik arsayı 25 Mayıs’ta ihale ile satışa çıkarmıştır. Bugüne kadar arsa satışlarından elde edilen gelirler nerelere harcanmıştır?
 
USULSÜZ YOLLA İHALE EDİLDİ
Geçmişte belediye kayıtlarında yeşil alan, park alanı olarak bilinen Yalova'mızın sahil girişindeki en değerli  güzide  arsa ve üzerindeki yapı yeniden gündemdedir. Yılan hikayesine dönen, yıllar önce dönemin Belediye Başkanı ve belediye yönetimi tarafından, Yalova kamuoyunda  usulsüz yolla ihale edildiği için, mahkeme süreci devam eden, inşaatı durdurulan ve şu an İnşaat halinde ortada kalan bina Yalova Belediye Meclisi mayıs ayı gündemine tekrar gelmiştir. Hakkında bir çok iddia ve itham bulunan bu bina ile ilgili ne gibi bir gelişme mevcuttur? Tekrar gündeme gelmesinin nedenlerini Yalova kamuoyu bilmek istemektedir. İlgili kişileri açıklama yapmaya davet ediyoruz. Burası nasıl ihale edildi, neden yıllarca mahkeme süreci devam etti ve neden yeniden gündeme geldi?

Yalova'mız İyi yönetilmiyor. Yanlış kişiler ve yönetimler elinde hem zaman hem de ekonomik kayıplar yaşıyoruz. Şehrimizde ve hemşerilerimizle beraber planlaması, altyapısı daha düzenli, ekonomisi daha gelişmiş bir Yalova'da yaşamak istiyoruz” dedi..

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.