Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA İSTİHDAMI MASAYA YATIRILDI

26 Ocak 2023
0 Haber Yorum
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 Yılı I. Olağan toplantısını yapıldı.

Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında yapılan İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Belediye Başkanlığını Temsilen Naim Ardıç, İl Sanayi Ve Teknoloji Müdürü Aydın Bakoğlu, İl Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı V. Ahmet Ortakoğlu, Türk-İş Temsilcisi:  Murat Şahin, Yalova Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, Hak-İş Temsilcisi: Nebi Karagöz, Marka Temsilcisi: Murat Özkan, Yalova Üniversitesini Temsilen Prof. Dr. H.Yunus Taş, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Temsilcisi Murat Arslanhan, Kadın Derneklerini Temsilen Yalova Girişimci Kadınlar Derneği Zuhal Karakoyun katıldı.
 
2022 yılında alınan kararlar ve yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlayan toplantı, Çalışma ve İş Kurumu tarafından yapılan sunumla devam etti.
 
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda yapılan faaliyetlerin değerlendirmesi, ilin mesleki eğitim ve istihdam verileri, mesleki rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, mesleki eğitim protokolleri ve aktif işgücü programları hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından, toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün alan dal açılması teklifleri, istihdam ve mesleki eğitime ilişkin önerilerin alınması ile son buldu.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.