Flaş Haber :
Hava Durumu

YALOVA İLİM YAYMA CEMİYETİ BAŞKANI DEĞİŞTİ

28 Ocak 2023
0 Haber Yorum
25 yıl başkanlık yapan Fazıl Özyıldırım, görevini devretti.

1951 yılında Merhum M. Celalettin Ökten ve 68 arkadaşı tarafından öğrencilere destek amaçlı olarak açılan İlim Yayma Cemiyetinin Yalova şubesi olağan Genel Kurul Toplantısını yaparak yönetim kurulunu seçti. MÜSİAT Toplantı salonunda yapılan Genel Kurula yönetici kadroları ve üyeler katıldı.

Yalova’da 1959 yılından beri hizmet veren İlim Yayma Cemiyetinde 25 yıl başkanlık yapan, Yalova İlim Yayma Cemiyeti Özel Öğrenci Yurdunu hizmete sokan Harita Mühendisi Fazıl Özyıldırım, görevini Süleyman Çelebi’ye devretti.

İlim Yayma Cemiyeti Yalova Şube Başkanlığına seçilen Süleyman Çelebi, kongre sonrası şu değerlendirmelerde bulundu. “İlim Yayma Cemiyeti ülkemizin en eski cemiyetlerinden, köklü, saygın, insanımızın gönlüne hitap eden, aşırılıklardan uzak, her kesimin saygı ve sevgisini kazanmış, ilme ve ilim yolundaki öğrencilere destek veren bir STKdır. Yalova’da 54 yıldır hizmet veren, 25 yılında Fazıl beyin başkanlığını yürüttüğü, yönetici arkadaşlarının desteğiyle güzel hizmetler yürütmüştür. Yüksek Öğretim Yurdumuz ise bu görevleri taçlandırmıştır. Bu nedenle Fazıl beye ve emeği geçen tüm yönetici arkadaşlarına özellikle teşekkür ederim.

Böyle köklü bir derneğe başkanlık görevine en layık kendim olmamakla beraber, verilen görevden sakınmama adına ve çok değer verdiğim kalifiye arkadaşlarımın desteğine inanarak bu görevi yürüteceğimize, Yalova’da örnek bir cemiyet olabilme azmimizin olduğunu belirtmek isterim.
Yalova Şube yönetimi olarak Yüksek Öğretim Yurdumuzu çok önemsiyor ve bu yurdumuzu da Türkiye çapında olduğu gibi Yalova’mızda da saygın yurtlar kategorisindeki yerini alacaktır. Üniversitemiz şu anda tatile girmiştir. Tatil dönüşü öğrencilerimiz 250 kişilik yurdumuzda inşallah yerlerini alacaklar. Yurdumuza 2. Dönemde yeni öğrenci alımlarına da başlanacaktır. Yurdumuzun tüm eksiklikleri tamamlanmış, hizmete hazır duruma gelmiştir. Yurt Müdürümüz Ömer Faruk Satır kardeşimiz hem tecrübeli, hem fedakar bir kardeşimiz, bir yandan yurt inşaatıyla, bir yandan da öğrencilerimizle tatlı iletişim kaynakları oluşturarak idareciliğini yürütmektedir.

Yalova’mız İlim Yayma Cemiyetinden çok şeyler beklediğini, yönetim kadrolarımızla bu beklentileri karşılayacağımıza inancım tamdır. Bütün arkadaşlarımıza ve yönetim kadrolarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”” dedi.
 
İlim Yayma Cemiyetinin Yalova şubesi yönetim kadromuz şu şekilde oluştu
 
YÖNETİM KURULU: Süleyman Çelebi, Mehmet Özhan, Selim Karahan, Abdullah Yanık, Y. Vehbi Karaman, M.Arif Kaya, Özkan Gümüş, Muhammet Beşir, Mehmet Emin Yağcıoğlu, Sami Arabacı, Hasan Ağırbaş, Abdullah Sezen, B.Batuhan Şirinbilek, Rıfat Külahlı.
 
DENETLEME KURULU; İdris Durmuş, Salih Çakıroğlu, M.Rıza Yıldız, Sinan Çepni, Çetin Arıcı, Vedat Bayram
 
MÜŞAVERE KURULU: Fazıl Özyıldırım, Ahmet İhsan Altunç, A.Ramazan Şimşek, Nevzat Çelikten, Bayram Ali Yılmaz, Hasan Yaman Sıddık Bal, Muharrem Çalışkan.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.