Flaş Haber :
Hava Durumu

​TERMAL KADERİNE TERKEDİLDİ

25 Nisan 2022
0 Haber Yorum
21 yıllık AK Parti iktidarın yeterli hizmetleri bir türlü alamamıştır.

İyi Parti Termal İlçe Başkanı Ercan Sevinç, Termal’in AK Parti döneminde iyi yönetilemediğini iddia ederek yetkilileri göreve çağırdı.

"TERMAL SAHİPSİZ YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ"
İlçe Başkanı Sevinç Termal İlçesinin Yalova turizminde lokomotif olması gerekirken, 21 yıllık AK Parti iktidarının hem genel hem de yerel yönetimleri dönemlerinde kaderine iddia ederek “4 dönemden beridir belediyeyi yöneten idareciler Termalimize gerekli yatırımları kazandıramamış ve ilçe halkımız yeterli hizmetleri bir türlü alamamıştır.
Yeni yatırımlar olmasa da var olan tesisler ve hizmet kalitesi her geçen gün değer kaybetmeye devam etmektedir.

Termal ‘de çarpık imar planlamaları ve uygulamaları çok çirkin görüntülerin oluşmasına neden olmaktadır.

AK Parti yöneticileri bile yapılan bu yanlışlardan şikâyet etmekte, ama ne yazık ki aynı yanlışları yapmaya devam etmektedirler.
Belediye olarak alt yapı hizmetleri yeterli olmadığı halde gelişigüzel İmar planlamaları yapılmaktadır. Termal hak ettiği değerini her geçen gün kaybetmekte sınıfta kalmaktadır.
Doğa, Çevre ve Termal Suları ile tarihsel geçmişi olan bu ilçemiz yanlış tercihlerin ve yapılan hataların kurbanı olmuştur” dedi.

“DÜNYADA VİTRİN OLABİLİRDİ”
Yalova deyince Termal, Termal deyince Turizmin akla geldiğini kaydeden Sevinç, “Şu an yalnızca sahipsiz bir konumdadır.
Bu bölge Turizm Tahsis bölgesi ilan edilerek, Yalova’mızın dünyadaki vitrini olabilir. Türkiye'mizin ve bölgenin vizyonuna uygun yatırımlarla sağlık ve doğa turizminin başkenti olabilir.

“AKKÖY HİZMET ALAMIYOR”
Termal Belediyesi sınırları içinde kalan Akköy'ümüz, İlçe merkez nüfusa oranla daha yoğun insanların yaşadığı bir yer olmasına rağmen, belediye hizmetlerinin hiçbirinden istifade edememektedir. Temizlik hizmetleri başta olmak üzere, alt yapı, kanalizasyon ve yol bakımları konusunda belediye hizmetlerinden mahrum bırakılmaktadır.

“YOLLAR PATATES TARLASI GİBİ”
İmar planlamasını AK Partili Termal Belediye Başkanının yaptığı, yeni açılan yerlere imar vererek, elde ettiği geliri ne yazık ki doğru ve hakkaniyetli bir şekilde yerinde kullanmamaktadır. Lüks Konut inşaatlarının, her geçen gün mantar gibi bittiği bir yerde, yollar patates tarlası gibidir. Akköy halkı ve çocuklarının ihtiyacı olan park ve oyun alanları mevcut değildir. Akköy Belediye hizmetleri yönünden Termal belediye sınırları içinde olması sebebiyle, İl Özel idaresinden de altyapı hizmetleri açısından yeterli hizmetleri alamamaktadır. Akköy geniş arazi şartlarına uygun olarak nüfusu her geçen gün hızla artmakta, yaz dönemi nüfusunun kat be kat fazlası yoğunluğa sahip olmaktadır” şeklinde konuştu.

“BU BÖLGENİN SORUNLARINA VE VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİNE KULAK VERİN”
Termal belediye sınırları içinde Akköy'ün alt tarafında bulunan Çiçekli Bahçelievler denen yapılaşmanın ve nüfus yoğunluğunun olduğu bölgenin tamamen yok sayıldığını ifade eden Ercan Sevinç, “Altyapı bir kanalizasyon sistemi bile halen, fosseptik sistemle devam etmektedir.

Yolları halen toprak olup, kışın ve yağışlı zamanlarda yolların arasında büyük yarıklar oluşmaktadır. Alt yapı sistemi ve yağmur kanalları olmaması, kışın ulaşımın zor şartlarda gerçekleşmesine, araç sahiplerine büyük mağduriyetler yaşatmaktadır.
Lüks konutların mevcut olduğu, İmar izinlerinin Belediye tarafından verildiği ama ne yazık ki hiçbir belediye hizmetinden yararlanılmadığı, kenarda kalmış kaderine terkedilen bir yer olmuştur. Ne Belediye Ne de İl Özel İdare kendi sorumluluk alanlarında olmadığı beyan ederek burada yaşayan vatandaşlarımızı zor şartlarda yaşamaya mecbur bırakmaktadırlar.

Yalova gibi, Turizm ile vitrin olması gereken bu yerler ne yazık ki halen daha gelişmeyen kenar mahalle durumuna sokulmaktadır.
Buradan sayın belediye başkanını, il özel idare meclis başkanını, sayın valimizi göreve çağırıyoruz. Bu bölgenin sorunlarına ve vatandaşlarımızın taleplerine kulak verin. Sesini duyun. Yalova Merkez'den ibaret değil” açıklamasında bulundu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Son YorumlarSon Yorumlar
AnketAnketLig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.