Flaş Haber :
Hava Durumu

REKTÖR ÜNİVERSİTEYİ GÜZEL YERE TAŞIYACAK

25 Haziran 2022
0 Haber Yorum
“Rektör Bahçekapılı, Fetöden kötü etkilenen üniversiteyi güzel yere taşıyacak”.

AnadoluyuzBİZ Projesi kapsamında Zonguldak’tan Yalova’ya gelen öğrenciler, Vali Muammer Erol’u ziyaret ettiler.

Zonguldaklı Öğrencileri makamında kabul eden Vali Erol, tavsiye niteliğinde gençlerle sohbet etti. Erol öğrencilere Yalova Üniversitesini tercih etmelerini öğütlerken, Rektör Mehmet Bahçekapı’lının terör örgütü olan Fetöden kötü etkilenen Kısa sürede üniversiteyi güzel yerlere taşıyacağını belirtti.

“YALOVA ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH EDİNİZ”
Öğrencilerle sohbet eden Vali Muammer Erol, Yalova’ya geldiklerinde ilk izlenimlerini sordu. Bir öğrencinin Vali Erol’a, “Üniversite tercihlerinde öğrencilere Yalova Üniversitesi’nin tercih etmelerini önerir misiniz?” sorusu üzerine konuşan Yalova Valisi Muammer Erol, “Üniversite sınavlarına girdiniz. Umarım hepiniz hayalinizdeki üniversiteyi kazanırsınız. Yalova Üniversitesi ve Yalova özelinde ise size Yalova Üniversitesi’ni kesinlikle öneririm” dedi.
 
“YURTSUZ ÖĞRENCİ KALMAYACAK”
Yalova’da yurt inşaatların hızla ilerlediğini söyleyen Vali Muammer Erol, şunları söyledi: “Hedefimiz Yalova’da yurt ihtiyacı olup da kendisine barınma imkânı sunamayacağımız kız öğrenci kalmaması. Yeni bir yurt daha inşa ediyoruz. O da bittiğinde 2 bin 500 kişilik bir yurt olacak. Yalova Üniversitesi’nin mevcudu 15 bin kişi. Yani açıkta kız öğrencimiz kalmayacak. Yurda başvuran tüm kız öğrencilerimizi yerleştirmiş olacağız.
YALOVA ÜNİVERSİTESİ FETÖDEN KÖTÜ ETKİLENMİŞ”
Yalova Üniversitesi çok genç bir üniversite ancak hızla rektör sirkülasyonu yaşamış. FETÖ’den kötü etkilenmiş. Ondan sonra taşlar yerine oturana kadar zorlanmış. O da üniversitenin hal ve gidişatına olumsuz yansımış. Ama şu anda yeni, genç, dinamik ve idealist bir rektörümüz var. Kısa sürede üniversiteyi güzel yerlere taşıyacaktır.

“TIP FAKÜLTESİ DAHİ TERCİH EDİN”
Yalova’da, Türkiye’de ilk olan bölümler var. Tıp Fakültesi de kuruldu. Geçen sene ilk öğrencileri aldık. Şu anda Bursa Uludağ Üniversitesi içerisinde öğrenim görüyorlar. Bu yıl 400 yataklı Araştırma Hastanesi’ni açınca öğrencilerimizi de Yalova’ya alacağız. Yalova her yere yakın. 3 büyük kentin ortasında. Tıp Fakültesi başta olmak üzere Yalova’da okumak isteyen öğrencilere Yalova Üniversitesi’ni hararetle tavsiye ederim.”

Yalova Valisi ile sohbet eden öğrenciler daha sonra Vali Erol’a çiçek ve plaket sunduktan sonra ziyaretin anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.