Flaş Haber :
Hava Durumu

MİNİ DÜNYA TURNUVASI YALOVA DA BAŞLADI

12 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol turnuvası başladı.

Türkiye, Almanya, İspanya ve Güney Afrika Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli takımlarının katıldığı uluslararası turnuva Yalova da başladı.

Turnuvaya Yalova Valisi Muammer Erol, Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Bahçekapılı, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Muaz Ergezen, ve protokol üyeleri katıldı.

90.Yıl Kapalı Spor salonunda yapılacak uluslararası engelli basketbol turnuvası öncesi açılış programında konuşan TBESF Başkanı Muaz Ergezen " devam eden İslami Dayanışma Oyunları'nda bir çok kardeşimiz altın madalyalarla hepimizi mutlu etmekte. Bir gün herkes engelli olabilir. Bu uluslararası turnuvalar birlik ve kardeşlik bağlarını güçlendiriyor. Turnuva için ülkemize gelen yabancı Milli takımlara teşekkür ediyor Başta Milli Takımımıza ve tüm takımlara başarılar dileriz" dedi.

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulüpler Birliği, Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başkanı ve Yalova Belediye Meclis Üyesi Alpaslan Erkoç şu açıklamada bulundu "Turnuvamiza katılan tüm milli takımlarımıza hoş geldiniz diyorum.

Yalova da spora destek veren, Engełilerin yanında olan bizleri desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Muammer Erol'a, Milletvekillerimkz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol 'a, Federasyon Başkanımız Muaz Ergezen'e, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve yardımcılarına ve destek veren tüm paysașlarımıza çok teşekkür ederim' dedi.

Müsabakalar öncesi Turnuvaya destek veren kurum ve kuruluşlara plaket verildi.
#yalova #engellibasketbolu #tbesf #yosk Muaz Ergezen

3

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.