Flaş Haber :
Hava Durumu

İYİ PARTİ YALOVA DA TALİP BAYBURTLU ADAY OLDU

30 Aralık 2022
0 Haber Yorum
Teşkilat Başkanı Talip Bayburtlu, il başkanlığına adayım dedi.

İYİ Parti Yalova İl başkanlığına Osman Kendir’den sonra İl Teşkilat Başkanı Talip Bayburtlu da il başkanlığına adaylığını açıkladı. İYİ Parti İl Teşkilat Başkanı Talip Bayburtlu, 7 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan il kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

2023 seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden eski İl Başkanı Ersin Akyüz, il başkanlığına aday olan arkadaşlarına başarılar diledi. Burada bir konuşan yapan Akyüz, “Harekette bereket olduğunu görüyoruz. İstediğimiz tablo kurulduğumuz zamandan beri buydu. Her geçen gün kitlelerle beraber artarak devam ediyor. Bu bereketi son zamanlarda daha çok görmeye başladık. Hayırlısıyla bugün Teşkilat Başkanı olarak görev yapan Talip Bayburtlu arkadaşımız da il başkanlığı için adaylığını açıklayacak. 7 Ocak’taki kongre sürecinde il başkanlığı adaylığına çıkmayacağımı belirtmiştim; il başkanlığı görevine TALİP olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun” dedi.

İYİ Parti’nin kurulduğu günden bu yana çok zorlu mücadelelerden geçtiğini söyleyen Talip Bayburtlu, Yalova’da tüm belde ve ilçelerde var olduklarını dile getirdi. 7 Ocak’ta yapılacak olan kongrede il başkanlığına adaylığını açıklayan Bayburtlu, “Genel Başkanımız, iktidarın bütün baskılarına ve tehditlerine rağmen bu milletin cesur yüreği oldu ve olmaya da devam edecek. Başımızda olduğu müddetçe, Sayın Akşener’in hedeflerine ulaşmak için biz de gecemizi gündüzümüze katarak, Yalova’da partimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Genel Başkanımız Meral Akşener, cesareti, kararlılığı ve mücadelesi ile Türk milletinin umudu olmuştur" diyerek şöyle konuştu.

". Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz, bu çalışmalar için diyoruz ki, ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.’ Milletvekilliği adaylığı tercihinde bulunan Ersin başkanımızı tebrik ediyorum. Yalova’da milletvekili seçilmesi için her türlü desteği vermeye hazırız. 7 Ocak’ta yapılacak olan il kongresinde ben de il başkanlığına talibim. Delegelerimizin teveccühüne ve tercihine saygı duyuyorum. Seçilip seçilmemek benim için önemli değil. Ben, bu partiye makam için değil hizmet için talibim. Kaybetsem dahi, önümüzdeki seçim Türkiye’nin kader seçimidir. Kim seçilirse hiç tereddüt etmeden, benden destek isterse; gecemi gündüzüme katarak, onunla yan yana, omuz omuza yürümeye söz veriyorum” 

Konuşmaların ardından Talip Bayburtlu, İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana emeği geçen önceki dönem teşkilat mensuplarına teşekkür plaketi takdim etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.