Flaş Haber :
Hava Durumu

İYİ PARTİ İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

22 Aralık 2022
0 Haber Yorum
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den görev bekliyoruz.

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, partisinin 7 Ocak'da yapacağı il başkanlığı kongresinde tekrar aday olmayacağını belirterek 2023 milletvekili seçimlerinde Yalova'dan milletvekili aday adayı olabilmesi için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den görev beklediğini açıkladı.

Basın açıklaması yapan Akyüz "30 Ekim 2022 Pazar günü Armutlu İlçe Teşkilatımız ile başladığımız kongrelerimizi, 4 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz Merkez İlçe ve Çiftlikköy İlçe kongrelerimiz ile tamamlamış bulunmaktayız.Öncelikle Türkiye’ye örnek olacak şekilde birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek ve büyük coşkuyla tamamlanan kongrelerimizde emeği geçen dava arkadaşlarıma ve delegelerimize teşekkür eder,kongrelerle göreve gelen İlçe Başkanlarıma ve kıymetli yöneticilerimize üstün başarılar dilerim." diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü.

"Bir önceki il başkanımızın istifasından sonraki süreçte yönetim içi yapılan seçimle 21 Ağustos 2021 tarihi itibariyle Yalova İl Başkanlığı görevini devraldım.Vatan,Millet;Bayrak kaygısı taşıyan herkese gönlümüzü,kapımızı açtık.İl Başkanlığım sürecinde Yalova teşkilatını layık olduğu seviyeye taşımak adına tüm dava arkadaşlarımla birlikte çok çalıştık.İlçe teşkilatlarımızın da üstün çabalarıyla üye sayılarımızı 6-7 kat daha arttırma başarısını gösterdik.Mahalle,belde teşkilatlarımızı tamamladık.Bu süre zarfında şahsımdan ve teşkilatımdan desteğini esirgemeyen tüm halkımıza,Türkiye’nin umudu olarak sürdürdüğü büyük mücadeleye bizleri de ortak etme teveccühü gösteren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’ye sonsuz şükranlarımı sunuyorum."

Akyüz, açıklamasında ayrıca " Bu vesileyle 7 Ocak 2022 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz İyi Parti Yalova 3. Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığına aday olmayacağımı duyurmak isterim. Önümüzdeki günlerde partimin ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin uygun gördüğü her görevi aynı şevk ve heyecanla yerine getirmek üzere çalışacak bir nefer olarak hazır olacağımı da belirtmek isterim.İl kongremiz sonucu seçilecek yeni il başkanımıza ve yönetimine şimdiden başarılar diliyor ve her zaman yanlarında olacağımı belirtmek istiyorum. Rabbim emeklerimizin karşılığını aldığımız günleri görmeyi nasip etsin" dedi.

Öte yandan, Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı ve İYİ Parti kurucu üyesi Yalova merkez ilçe  eski başkanı Osman Kendir'in önümüzdeki ay yapılacak olan İl kongresinde  Yalova il başkanlığına aday olacağını açıkladı. Kendir, 24 Aralık Cumartesi günü saat 15.00'de, il binasında İl başkan adaylığını basın toplantısıyla açıklayacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.