Flaş Haber :
Hava Durumu

EN İYİ MİDYE YEİŞTİRENLERE BELGE VERİLDİ

18 Kasım 2022
0 Haber Yorum
“Midyede Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları” gerçekleşti.

Midyede organik tarım ve iyi tarım uygulamaları programı sertifika töreni düzenlendi.
 
Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından Organik ve İyi Tarım Uygulamaları sertifikasyon çalışmalarını tamamlayan Midye Çiftlikleri sahiplerine yönelik “Midyede Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları Programı Sertifika Töreni” düzenlendi.

Midye üretim çiftlikleri ile ilgili sinevizyon gösterisiyle başlayan programda Midye çiftliklerinin akademik danışmanlığını yapan Yalova Üniversitesinden Doçent Dr. Harun Yıldız Akdeniz Midyesi Yetiştiriciliğinin Ekosistem Açısından Önemi ile ilgili sunum eşliğinde ayrıntılı bilgiler aktardı.

CTR Uluslararası Belgelendirme & Denetim Ltd.Şti. Ürün Belgelendirme Müdürü ve KSKDER Başkanı Dilek Erdin Elivar, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Yetiştiricilik Daire Başkanı Tanju Özdemir, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar ve Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol ve Genel Müdür Dr. Mehmet Hasdemir tarafından Organik ve İyi Tarım Uygulamaları sertifikasyon çalışmalarını tamamlayan Midye Çiftlikleri sahiplerine İyi Tarım ve Organik Tarım Sertifikaları verildi.  Ardından da bir midye üretim halatının minyatür görsel tanıtımı yapılarak yetiştiricilik tesisine ait gemide uygulamalı olarak hasat aşamaları anlatıldı.

Çınarcık İlçesine bağlı Esenköy düğün salonunda düzenlenen programa Vali Muammer Erol, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, İl Müdürü Suat Parıldar, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Dr.Başak Egesel, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Yetiştiricilik Daire Başkanı Tanju Özdemirden, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Program süresince midyeden yapılan değişik ürünler de salonda bulunanlara sergilendi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.