Flaş Haber :
Hava Durumu

DOWAKSA’YA AMERİKAN DERNEĞİNDEN ÖDÜL

14 Aralık 2022
0 Haber Yorum
DowAksa'ya, üye olduğu AmCham Türkiye Derneği ödül verdi.

Türkiye’nin ilk ve tek dünyanınsa sayılı karbon elyaf üreticilerinden DowAksa, Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye), tarafından düzenlenen 'IAmChamPion Awards' ödüllerinde 'Yatırım' kategorisinde ödüle layık görüldü.

DERNEK YÖNETİM KURULUNDA
Yalova’da hayata geçirdiği yeni entegre tesis yatırımı DowAksa’ya ödül getirdi. IAmChamPion Awards’ta, “Yatırım” kategorisinde ödüle layık görülen DowAksa’da ödül, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ve Citibank Türkiye Genel Müdürü Emre Karter tarafından DowAksa Kamu Piyasaları Direktörü İhsan Necipoğlu’na verildi.
 
IAmChamPion Awards’ta, “Yatırım” kategori ödülünü alan DowAksa Kamu Piyasaları Direktörü İhsan Necipoğlu’nun ise “AmCham Türkiye” Derneğinin yönetim kurulu üyesi olduğu belirtildi.

DowAksa’nın Yalova’da 117 bin metrekare üzerine inşa ettiği ve 2023’te tam kapasite ile üretime başlaması planlanan bu tesis ile 500 kişiye yeni istihdam yaratılacak.

Tamamlandığında, DowAksa’nın kısa ve orta vadede rüzgâr enerjisi sektöründe artan talebi karşılayacak kapasiteye ulaşması için önemli bir adım atılacak. Yeni üretim tesisi, aynı zamanda Türkiye’nin karbon elyaf kullanan endüstriyel sektörlerdeki payının arttırmasına katkı sağlayacak. Bu yatırım katma değerli ihracat ve istihdam olanağı sağlamakla kalmayıp Türkiye’nin stratejik sektörlerdeki özyeterliliğini de destekleyecek. 
'IAmChamPion Awards' ödül programı, Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticaret ve yatırımların daha da geliştirilmesi amacıyla 2004 yılında kurulan AmCham Turkey tarafından, Türkiye ile ABD arasında ikili ekonomik kalkınmayı sürdüren şirketleri kutlamak ve teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.