Flaş Haber :
Hava Durumu

ÇİFTLİKKÖYLÜLER ESKİ HASTANEYİ KULLANACAK

27 Ocak 2023
0 Haber Yorum
Ali Murat Silpagar'ın eski hastaneden girişimler olumlu sonuçlandı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, eski hastaneden ilçe halkanın yararlanması için yaptığı girişimler olumlu sonuçlandı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından gündeme getirilen eski Devlet Hastanesi’nin hizmete devam etmesi konusuna Çiftlikköy Belediyesi Saklı Bahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Vali Muammer Erol’dan açıklama geldi.

Yalova Valisi Muammer Erol, eski Yalova Devlet Hastanesi’nin sağlık hizmeti vermeye devam ettiğini ancak burasının Çiftlikköy ilçesine ait bir Devlet Hastanesi’ne dönüştürülmesinin poliklinik sayısında daralmaya yol açabileceğini belirtti. Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, önümüzdeki süreçte Eski Yalova Devlet Hastanesi’nin hizmete devam edeceğini ifade etti.

Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, Yalova eski Devlet Hastanesi’nin sağlık hizmeti vermeyi sürdürdüğünü dile getirdi. Bu binanın 1 bloğunun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi diğer Bloğunun ise devlet hastanesi olarak hizmet vermeye devam edeceğine vurgu yaparak, “Yeni hastanemiz hizmete girdi. Tam kapasite ile yeni binada hizmet veriyor. Elbette halktan sıkça gelen soruların başını da eski binanın durumu ne olacak sorusu çekiyor. Eski binayı yine sağlık hizmetlerinde kullanmaya devam edeceğiz. O mülkiyeti Sağlık Bakanlığı’na ait olan bir bina. Bu binayı ömrümüz el verdiği sürece sağlık tesisi olarak kullanmak istiyoruz.
 
“ÇİFTLİKKÖY HALKI İÇİN DOĞRUSUNU İSTEDİK”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Biz elbette ilçemizin en iyi sağlık hizmetini almasını istiyoruz. Burasının Yalova Devlet Hastanesi ile bütünleşik bir yapıda hizmet vermeye devam etmesi halkımız açısından çok daha iyi olacak. Sayın valimiz de bunu konuda mutabık olduk. Amacımız daha iyi sağlık hizmeti alınması ise biz doğru olanı yapmak zorundayız” dedi.

“3 MAHALLEYE AİLE SAĞLIK MERKEZİ AÇILACAK”
Konuşmasında Sahil Mahallesi ve Sultaniye Mahallesinde birer Aile Sağlık Merkezi kurulacağı müjdesini de veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Sahil Mahallesi’nde Atatürk Parkını yanına yeni bir yönetmelikle, 2,5 dönüm üzerine Aile Sağlık Merkezi yapılacak. Yine Sultaniye Mahallemizde de bir Aile Sağlık Merkezi kurulacak. 630 metrelik burada bir yerimiz var. Bu arsayı da tahsis edeceğiz. Siteler mahallesinde de önümüzdeki yıl Sağlık İl Müdürlüğü’müz burada bir İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Servis kuracak. Böylece mahallemizin sağlık hizmeti sorunu da çözülmüş olacak” diye konuştu.

“MUHTARLARDA KATILDI”
Saklı Bahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya Yalova Valisi Muammer Erol, Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy İlçe Sağlık Müdürü Güven Hocaoğlu, Çiftlikköy Belediyesi Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.