Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP GENÇLERİ İFTAR YAPTI

19 Nisan 2022
0 Haber Yorum
CHP Öğrenci Temsilcileri Buluşması iftarda buluştu.

CHP Öğrenci Temsilcileri Buluşması Uygulama Oteli’nde 175 öğrenci temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirildi. Programa CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik de katıldı. Killik, Uygulama Oteli’ne gelişinde CHP Yalova Gençlik Kolları Başkanı Cem Karadağ, İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre Saraçoğlu ile Cem Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Cem Taştan tarafından karşılandı.

Alkışlar arasında salona giren CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik buluşmaya katılan öğrenci temsilcilerini selamladı. Programın açılış konuşmasını CHP Yalova Gençlik Kolları Başkanı Cem Karadağ yaptı. Öğrenci temsilcileri ile her zaman koordinasyon içerisinde çalıştıklarını ifade eden Karadağ, “Öğrenci arkadaşlarımız da her türlü sorunlarını iletmek için ya da taleplerini iletmek için bize ulaşabiliyorlar. Üniversitelerimizde öğrenci temsilcilerimizle düzenlenen etkinliklerde gençlerle buluşuyor ve partimizi anlatma imkanı buluyoruz” dedi.

Karadağ’ın konuşması sonrasında kürsüye gelen CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ise, “Yalova’da sizlerle bir arada olmak büyük bir mutluluk. Sizler belki kendi kentinizden uzakta ya da kendi kentinizde eğitim görüyor olabilirsiniz. Ama burada aynı sorunları birlikte yaşıyoruz. Üniversiteden mezun olduğunuzda nasıl iş bulacağınız yönünde kaygılarınızın olduğunu biliyorum. Birçoğunuz öğrenim kredisi alıyor ve öğrenim hayatınızı bununla sürdürmeye çalışıyorsunuz. Bunun ödemesi ile ilgili de ciddi sorunlar var. Bu gençlerin her yerde ortak sorunu. Elbette mutlu bir azınlık, gençlik grubu yok mu. Var elbette. Geçtiğimiz günlerde bunun bazı örneklerini de gördük. Çalgılı çengili sefa süren bir gençlik de var bu ülkede. Elbette biz mücadelemizi bu mutlu azınlığın sürdürdüğü hayatın devam etmemesi için devam ettiriyoruz. Halkımız bu yoksulluğu yaşarken birileri ballı işler almasın, torpillerle işe girmesin diye çabalıyoruz. Peki biz bu mücadeleyi sürdürürken onlar ne diyorlar, ‘ Biz AK Gençlik olarak sizi rahatsız etmeyi sürdüreceğiz ‘ diyorlar. Kime söylüyorlar bunu; Bu memleketin gariban insanlarına. Halk bu insanların onların hakkını çalmasından rahatsızlar. Bu memleketin kalkınmasından kendilerine pay alıyorlar ve o sefa sofralarında hepimizin hakkını gülerek eğlenerek yiyorlar. Ama bu sonsuz bir döngü değil. Bunlar artık gidiyorlar. Halkın iktidarı geliyor. Bunu ilk defa oy kullanacak 6.3 milyon genç seçmen, bu salonda bulunan daha önce oy kullanmış birçok genç seçmenle birlikte öncelikle biz sağlayacağız. Çünkü bu ülkede gençlerin çok temel problemleri var” dedi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik daha sonra, “Öğrenci Temsilcileri Buluşması”na katılan gençlerin sorularını da yanıtladı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.