Flaş Haber :
Hava Durumu

BEYAZAY YALOVA’DAN ECDADA VEFA

02 Şubat 2023
0 Haber Yorum
Beyazay derneği Yalova Şubesi, faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Yaptığı çalışmalarla sadece ilimiz genelinde değil bölgemizde de adından söz ettirmeyi başaran Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi yapmış olduğu Çanakkale Gezisi ile de kamuoyunun takdirini kazandı.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında yapılan gezi ile daha önce Çanakkale’yi ziyaret etme fırsatı bulamayan bir çok üyesine Çanakkale’de tüm dünyanın takdirini kazanan zaferin kahramanları olan şehitlerimizin aziz hatıralarını yad ederek verilen kahramanca mücadelenin tarihini dinleme ve görme fırsatı sundu.

Yapılan ziyaret hem gençlik kampında çeşitli aktivitelerle sosyalleşme imkanı sunuldu hem de rehber eşliğinde Çanakkale Zaferinin tarihi geçmişini dinleme ve 1.5 saatlik simülasyon ile de o anları yakinen yaşama fırsatı buldular.

Oldukça duygusal anların da yaşandığı ziyarette havanın soğuk olmasına aldırış etmeden engellerine rağmen tüm gezi ve etkinliklere katılan dernek üyeleri zaman zaman duygularına da hakim olamadılar. Dernek Üyesi Engin Akan“50 yaşındayım ve ilk kez Çanakkala’ye gelme şansı buldum. Sırtımda taş taşır yine gelirim, derneğimize ve şube yönetimimize ne kadar teşekkür etsem azdır, Allah hepsinden razı olsun” diyerek yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Yine bedensel engeline rağmen geziye katılan dernek üyesi Özer Sezer“başta engelimden dolayı çok fazla tereddüt ettim katılım konusunda, dernek Başkanımız Fatih Olğun çok ısrar etti gerekirse biz de seninle aynı yükü paylaşırız gel dedi ve beni ikna etti, iyi ki de ikna etmiş, yaşadığım manevi haz anlatılmaz gerçekten. Her şey için derneğimize ve imkanı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Fatih Olğun ise “yüzlerce etkinlik ve faaliyet yaptık ancak bu başka bir deneyim oldu. Üyelerimizin her türlü engeline rağmen havanın oldukça soğuk olmasına aldırmadan Şehitlerimizin aziz hatıralarını yad etmek ve o muhteşem duyguyu hissetmek için harcanan çabayı gördükçe yaptığımız işin ne kadar özel bir iş olduğunu anladım.

Koltuk değnekleri ile şehitlikleri gezen kardeşlerimi görmek bu aziz milletin her ferdinin ne denli yüksek manevi duygulara sahip olduğunu anlamak için oldukça önemliydi. Gerek genel merkezimize gerekse Gençlik Spor Bakanlığımıza yaptıkları bu önemli çalışma için teşekkür ediyorum” diyerek gezinin oldukça güze geçtiğini belirtti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.