Flaş Haber :
Hava Durumu

AYDA 9 BİN ÇAĞRIYA CEVAP VERİYORUZ

08 Aralık 2022
0 Haber Yorum
Kırsalda ilk 30 dakikada yüzde 99 ve kentselde ilk 10 dakikada yüzde 95 vakaya ulaşıyoruz.

İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray çalışamalar hakkında bilgi verdi.

Yalova’da acil çağrı merkezine ulaşan tüm çağrılar için 15 ASH istasyonu ve 208 personel ile 7/24 kesintisiz hizmet veriyor. Ekipler, aylık ortalama 9 bin çağrıya cevap verirken ve kırsalda ilk 30 dakikada yüzde 99 ve kentselde ilk 10 dakikada yüzde 95 vakaya ulaşıyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, yaptığı açıklamada, şu sözlere yer verdi: “2022 yılı içerisinde mevcut istasyonlarımıza Altınova 3 no.lu, Armutlu 3 no.lu ve Çiftlikköy 2 no.lu istasyonları açılarak 3 yeni istasyon eklenmiştir. İlimizde toplamda 26 normal, 1 obez, 1 küvöz ve 2 motosiklet ambulans ile vatandaşlarımıza kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti ulaştırmaktayız.

112 hizmetinden faydalanan vatandaşlarımızla birebir görüşülerek yapılan anket çalışmaları sonucunda memnuniyet oranımızın yüzde 96 olması da ekiplerimizin özverili çalışmalarının bir sonucudur. 

112 olarak yaşadığımız en büyük sorun Acil Çağrı Merkezleri’ne yapılan asılsız çağrılar ve maalesef trafikte yaşadığımız yol verme sorunudur. Vatandaşlarımızca akan trafikte siren sesi duyulduğunda sakin olarak yavaşlamak ve yol kenarına çekilmek ambulans geçişini kolaylaştıracaktır.

Yine 112 AÇM aramalarında gerekli hassasiyetin gösterilmesi, gereksiz ve asılsız çağrı yapılmaması, o anda hatta acil sağlık hizmetine ulaşmaya çalışan gerçek hasta ve yaralıların haklarına girilmemesi önemlidir. Siz telefonla aradığınızda Komuta Kontrol Merkezi hattını meşgul ederek bir hastanın hayatını tehlikeye atabilirsiniz.

Gerekmedikçe sistemin meşgul edilememesi hayati derecede önemlidir. 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası vesilesi ile bütün 112 çalışanlarımızın haftasını kutluyor ve emekleri için teşekkür ediyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.