Flaş Haber :
Hava Durumu

ALTINOVADA MARKETLER MARKAJDA

20 Aralık 2022
0 Haber Yorum
Altınova’da bulunan zincir marketlerde sıkı denetim geldi.

Altınova’da zincir marketlerde, temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatı kontrol edildi, raf ve kasa fiyatları karşılaştırıldı, fahiş fiyat denetimi yapıldı.
 
Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı ekipler, marketlerde sebze, meyve, temel gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarını kontrol etti.
 
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, denetimlerin devam edeceğini vurgulayarak, özellikle zincir marketler başta olmak üzere yasalar çerçevesinde gerekli denetimleri yaptıklarını, amacın son zamanlarda uygulanan fahiş fiyatların önüne geçmek olduğunu kaydetti.
 
Tek tek incelendi
Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı ekipler, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması ile ilgili kanun kapsamında ilçede faaliyet gösteren zincir marketlere giderek bir dizi denetimlerde bulundu. Reyonları gezen ekipler; fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, raf ömrü, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da ürünleri inceledi.
 
“Kapatmaya kadar gider”
Altınova Belediyesi Zabıta Amiri İlker Gülbahar denetimlerin devam edeceğini belirterek, "Market çalışanlarının da vatandaşların da duyarlı olması lazım. Vatandaşlarımızdan özellikle aldığı ürünün son kullanma tarihine bakmasını rica ediyoruz. Raf ve kasadaki fiyatları kontrol edilsin. ‘İndirim var’ diye yazılan ürünlerde de bazen o indirim kasada gözükmüyor. Dolayısıyla vatandaşımız kandırılmış oluyor. Bu durumun tespiti halinde gerekli yasal işlemler uygulanmaktadır” diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.